Cukierki reklamowe dla klientów

Cukierki reklamowe
Cukierki reklamowe

W dzisiejszych czasach większość firm musi zdecydowanie i aktywnie zabiegać o klientów. Dotyczy to zarówno pozyskiwania nowych, jak i utrzymywania klientów aktualnych. Przedsiębiorcy podejmują zatem najróżniejsze działania, mające na celu przedstawienie własnej firmy jako atrakcyjnej i lepszej od konkurencji. Jednym z najlepszych i najczęściej wykorzystywanych pomysłów jest emisja gadżetów reklamowych. Są to przedmioty sprawiające radość klientom, nierzadko także będących w powszechnym użyciu, a więc przydatnych w życiu codziennym. Wśród gadżetów reklamowych poczesne miejsce zajmują cukierki.

Mogą one być wręczane klientom przy różnych okazjach. Najczęstszą metodą jest po prostu rozdawanie ich w siedzibie firmy w momencie odbywania przez klienta wizyty. Można wówczas poczęstować się cukierkiem, dostępnym np. na stoliku przy wejściu lub w innym widocznym miejscu. Cukierki reklamowe powinny być jednak odpowiednio eksponowane, jeśli metoda ta ma być skuteczna. Najlepiej, jeśli pracownik firmy zachęca klientów do częstowania się.

Ponadto cukierki reklamowe mogą być wręczane konkretnym klientom jako forma podziękowania za podjęcie lub przedłużenie współpracy, lub też jako forma docenienia za konkretne osiągnięcia (np. współpraca przez określony czas). Ta metoda jest często wykorzystywana przez firmy ubezpieczeniowe, banki, itp. i ma na celu podziękowanie klientom za wieloletnie korzystanie z danej oferty. Praktyka udowadnia, że klienci lubią być doceniani w ten sposób. Dla firm nie jest to zaś kosztowna inwestycja.

cukierki reklamowe mogą być także formą pozyskiwania nowych klientów. Wówczas można je np. rozdawać przechodniom w ruchliwych miejscach, zachęcając do zapoznania się z ofertą danej marki. Dobrze jest wówczas, jeśli opakowania cukierków noszą atrakcyjne nadruki lub w inny, ciekawy sposób przyciągają uwagę. Poza ruchliwymi miejscami, cukierki owe mogą być także rozdawane na imprezach plenerowych, gdzie reklamująca się w taki sposób firma jest jednym ze sponsorów lub organizatorów. Jak pokazuje praktyka, tego rodzaju działania są bardzo skuteczne.